Naši zákazníci ve východní Evropě / zákazníci CPC Irsko

Zatímco plány Spojeného království na odchod z Evropské Unie jsou stále nejasné a předmětem diskuzí, naše obchodní a logistické týmy spolupracují, aby se připravily na změny, které mohou nastat.

Díky tomu, že v Evropě máme více skladů, jsme schopni minimalizovat potenciální dopad na naše zákazníky. Reorganizujeme skladové zásoby tak, aby byly našim zákazníkům v EU primárně odesílány ze skladu v Liege v Belgii. Jelikož je Belgie součástí Evropské unie, můžeme nadále nabízet stejné služby, vzhledem k tomu, že zůstává zachován volný pohyb zboží a služeb na kontinentu.

Podrobnější popis příprav

Stali jsme se plátcem DPH v Německu a v případě tvrdého Brexitu bude převážná většina zboží dodávaného z našeho skladu v UK (Leeds) importována do EU přes Německo. Zákazníci si mohou na fakturách povšimnout našeho nového německého DIČ a ti, kteří vykazují Intrastat, budou zboží považovat za doručené z Německa. Nedojde k velké změně v uplatňování DPH uvedeného na fakturách. V dlouhodobějším měřítku neočekáváme žádné zásadní zpoždění dodávek.

S našimi dodavateli úzce spolupracujeme na zkrácení doručovacích termínů na minimum. Více informací o přípravách na Brexit najdete zde.